Již o nadcházejícím víkendu startuje jarní část futsalového přeboru Olomouckého kraje. Po sedmi podzimních kolech patří první příčka celkové tabulky Popelákům Šumperk, ti ale mají pouze jednobodový náskok na druhé Úsovsko. A situace je dramatická i na chvostu pořadníku, kde spolu o lepší konečně postavení soupeří Mohelnice s Postřelmovem. Úvodní duely jara proběhnou v sobotu 20. a neděli 21. dubna na hřištích v Postřelmově, Chromči, Úsově a Šumperku.

„Do letošní sezony se přihlásilo 14 týmů, každý rok je počet účastníků nižší a nižší,“ mrzí předsedu futsalu pro okres Šumperk Petra Honemanna. „Minulý ročník vyhrálo družstvo Fitu Úsovska před Popeláky, tyto dva týmy spolu svádějí tuhý boj i letos, takže bude na co koukat,“ láká diváky na atraktivní střetnutí, jejichž součástí jsou často bývalí fotbalisté a další legendy šumperského sportu.

Aktuální tabulka futsalového přeboru Olomouckého kraje (zdroj: futsal.fotbal.cz)

Do boje o titul chtějí kromě Popeláků a Úsovska promluvit také mančafty Brodwaye Zábřeh a Semtextu Šumperk. Poslední jmenovaný výběr ovšem svazují zdravotní komplikace, problémy má mimo jiné nejlepší střelec soutěže (26 gólů) Libor Demeter, jenž teprve nedávno doléčil úraz kotníku. I stav marodky může hrát, vzhledem k vyrovnanosti špičky přeboru, významnou roli.

Hned úvodní jarní kolo nabídne prestižní bitvy. Druhé Úsovsko vyzve čtvrtý Semtex, v Postřelmově pro změnu dojde na klání hůře umístěných týmů, postaví se proti sobě Dlouhomilov a Postřelmov. „V neděli budou hrát na šumperském Tyršově stadionu Popeláci s Kamionem Rapotín, který doplnil tým o velmi kvalitní hráče. Mimo jiné za něj nastupují známé tváře jako bratři Burešové z Velkých Losin, bratři Maňkové nebo Jiří Míka a Petr Navrátil,“ doplnil Petr Honemann.

Chystáme pro vás rozhovor s nejlepším střelcem krajského přeboru Liborem Demeterem. Již brzy na webu LifeTV!

Stejně jako na podzim, i na jaře je na programu sedm kol futsalového krajského přeboru. Kdo bude mít na konci nejvíce bodů v tabulce, získá titul. Kompletní rozpis zápasů najdete zde.

Úvodní foto (tým Úsovska): archiv futsalistů