Tohle není dobrá zpráva. Fotbalisté FK Šumperk nedali už třetí utkání po sobě ani jednu branku. Nejprve zůstali na suchu proti Holici, o týden později doma nepřemohli brankáře Frýdlantu nad Ostravicí. A v sobotu v rámci 20. kola divize E nedokázali nasměrovat míč ani do sítě Vsetína. Na trávníku valašského celku padli těsně 0:1 a na první bodový zisk v dubnu si tak musí počkat minimálně do následujícího víkendu.

„Byl to typický remízový zápas, ve kterém převládla kvalita defenzív nad ofenzívou,“ hodnotil střetnutí proti Vsetínu šumperský trenér Bohdan Hecl. „Na obou stranách bylo minimálně střeleckých příležitostí, oba týmy hrozily jen ze standardek. Jedna taková rozhodla zápas ve druhém poločase, kde se přes zeď nádherně trefili domácí.“ Lodivod Severomoravanů hovořil o situaci z 66. minuty, kdy dlouho bezbrankovou partii překlopil na domácí stranu Jakub Maček.

Ten se nakonec stal hrdinou zápasu, protože nikdo další změnu ve skóre nezařídil. Přitom nelze říci, že by ve zbytku hrací doby celky jen čekaly na to, až rozhodčí odpíská konec. Minimálně Šumperk ještě mohl do výsledku promluvit a urvat aspoň částečný bodový zisk. Jenže marná snaha.

Aktuální tabulku fotbalové divize E najdete zde.

„V závěru při hře vabank jsme ještě měli dvě slušné příležitosti, ale bohužel bez úspěchu. Asi v 92. minutě kluci nedokázali trefit úplně prázdnou bránu. Nám chybí více klidu a sebevědomí v poslední třetině hřiště. Vše samozřejmě souvisí i s naším postavením v tabulce,“ mrzelo Bohdana Hecla.

Šumperští nicméně nemají moc prostoru na otálení. Střeleckou mizérii budou v neděli 21. dubna lámat proti sokovi, který aktuálně vede divizní tabulku. V dopoledním mači vyzvou rezervu Opavy, která disponuje ohromnými zkušenostmi. Přijďte šumperské borce v těžkých chvílích podpořit! Svěřencům trenéra Hecla nadále patří 14. příčka žebříčku, s tříbodovým náskokem na patnáctý Přerov.

Zápis o utkání najdete zde.

Příště: FK Šumperk – SFC Opava B (21. dubna, 10:15)

FC VSETÍN – FK ŠUMPERK 1:0 (0:0)

Branky: 66. Maček. Rozhodčí: Žurovec – Macrineanu, Mankovecký. ŽK: Dulík, Surovec – Zrník. Diváci: 120.

Šumperk: Kreizl – Neuer, Ševčík (73. Dostál), Nízký (87. Tran Chi), Smrž, Rozsíval, Nimrichtr, Jurásek (79. Malínek), Bernard, Ostrovka, Zrník. Trenér: Bohdan Hecl.