Na sobotu 6. a neděli 7. dubna by fotbalové celky ze šumperského okresu nejraději zapomněly. Alespoň tedy ty, které hrají krajský přebor. Hráči Mohelnice, Velkých Losin ani Zábřeha nedokázali proti svým sokům v 19. kole bodovat, třebaže měli dobré výsledky na dosah ruky. Pro Sulko znamenala porážka v Litovli první jarní nezdar, Sokol nenavázal na domácí demolici Dolan.

Mohelnice padla poprvé od října

Na státní svátek 28. října 2018. V tento den mohelničtí fotbalisté naposledy prohráli, když nestačili na silný Lutín. Od té doby navlékali na šňůrku jeden vítězný korálek za druhým, až do uplynulého víkendu. Stopku jim v sobotu vystavil Šternberk, jemuž k ukořistění tříbodové lahůdky stačilo dvakrát skórovat. Na trefu Petra Zifčáka z 31. minuty sice ještě domácí reagovali vyrovnáním (prosadil se Martin Srdýnko), ovšem Krylova branka z 69. minuty už rozhodla o dělbě bodů. Šternberk měl navíc většinu utkání herní převahu, díky vítězství se svému sokovi v tabulce dotáhl na rozdíl dvou bodů. Dres Mohelnice mimochodem oblékla řada mladých hráčů, kteří se s výzvou poprali a zanechali dobrý dojem.

FK MOHELNICE – FK ŠTERNBERK 1:2 (1:1)

Branky: 40. Srdýnko – 31. Zifčák, 60. Kryl. ŽK: Knýř, Marák, Kloss, Vokoun – Kuba D., Hustý, Drmola. Rozhodčí: Petrásek – Vedral, Brázdil. Diváci: 150.

Sestřih utkání Mohelnice – Šternberk (zdroj: fkmohelnice.cz)

Zábřeh potřebuje častěji skórovat, podlehl Litovli

Na úvod jara zábřežští borci zaznamenali dvě výhry (jednu v normální hrací době a jednu na penalty), třetí úspěch v řadě však nepřidali. V sobotu odpoledne nezvládli partii na trávníku Litovle, přitom minimálně na částečný bodový zisk pomýšlet mohli. O osudu zápasu totiž rozhodla jediná branka, konkrétně zásah Svatopluka Bohanose z 57. minuty. Sulko tak musí do příštích kol zapracovat na koncovce, jelikož za dvě předešlá klání skórovalo ze hry pouze jednou. A příště jej nečeká nic snadného, v neděli 14. dubna doma vyzve čtvrtý Medlov. Zábřeh je zatím v tabulce krajského přeboru na 8. příčce.

TJ TATRAN LITOVEL – SK SULKO ZÁBŘEH 1:0 (0:0)

Branky: 57. Bohanos (LIT). Rozhodčí: Pospíšil P. – Grečmal, Pospíšil M. ŽK: Lepka (ZÁB). Diváci: 150.

Aktuální tabulka fotbalového přeboru Olomouckého kraje (zdroj: kfsol.cz)

Indra znovu skóroval, Losinám to na výhru nestačilo

Vzpomínáte? Je to jen pár dní, co Velké Losiny na domácím hřišti zostudily Dolany kanonádou 8:1. Střeleckou pohodu si bohužel nepřenesly do urputného utkání na pažitu loňského vítěze krajského přeboru z Lutína. I tentokrát do výsledku promluvil obávaný snajpr Tomáš Indra, který brankáře Nejezchleba překonal ve 33. minutě a vyrovnával tak na 1:1. Sigma ale potvrdila zkušenost i kvalitu. Ještě před poločasovou přestávkou šla zpátky do trháku, konečnou podobu skóre 3:1 stanovil během 63. minuty Tomáš Los. Sokol Lázně je s 22 body stále mezi nejlepší desítkou soutěže, ale musí si dávat pozor, jelikož mu na záda dýchají Litovel a Kralice na Hané.

TJ SIGMA LUTÍN – TJ SOKOL LÁZNĚ VELKÉ LOSINY 3:1 (2:1)

Branky: 26. Šoupal, 43. Konečný, 63. Los – 33. Indra. Rozhodčí: Štětka – Petrásek, Perutka. ŽK: Pecháček (LOS). Diváci: 212.

Úvodní foto: Martin Schwarz