Na šumperském zimáku je ledová plocha pár dní rozpuštěná, to ale hokejistům Mladých Draků nezabránilo k dosažení velkého úspěchu. O uplynulém víkendu (5. – 7. dubna) ročníky 2016 opanovaly třinecký turnaj BPS Mobil Cup, když ve finálovém utkání porazily jednoznačně 5:1 rivala z Olomouce. Se ziskem 12 bodů navíc Šumperk skončil i na prvním místě v základní skupině B.

Turnaje pořádaného olomouckou Hockey Talent School se zúčastnilo osm celků, které do slezského města dorazily převážně z Moravy, ale také ze Slovenska. Klání v základních skupinách měla svá specifika: hrálo se pouze na dva poločasy, za vítězství v každém z nich mohli chlapci získat 2 body. Po konci normální hrací doby pokaždé následovala nadstavba ve třech hráčích proti třem. Její vítěz bral do tabulky další bod navrch.

Video: Mladí Draci v Třinci převzali medaile pro vítěze.

Mladí Draci takto vybojovali 12 bodů z patnácti možných, což jim stačilo na postup do rozhodujícím mačů z nejlepší možné pozice. V prvním kole vyřazovacích duelů pak srazili jednoznačně 3:0 PSG Zlín a mohli se těšit na finále s olomouckými Kohouty. Tradičního rivala udolali bez větších potíží 5:1 a zaslouženě převzali zlaté medaile a pohár pro vítěze. A co víc, organizátoři vyhlásili šumperského gólmana Jana Ondráčka nejlepším maskovaným mužem turnaje.

Výsledky Mladých Draků na turnaji BPS Mobil Cup:

HK MD Šumperk – PTS White (3:0, 0:2, nadstavba 1:0)

HMKD Púchov – HK MD Šumperk (1:7, 1:4, nadstavba 0:1)

HC Olomouc – HK MD Šumperk (1:2, 1:3, nadstavba 0:0)

Semifinále: PSG Zlín – HK MD Šumperk (0:3)

Finále: HC Olomouc – HK MD Šumperk (1:5)

Na obrázku může být: 1 osoba, uvnitř
Společná fotografie finálových soupeřů na BPS Mobil Cupu (foto: Hockey Talent School)

Na konci března se dařilo i osmákům

Parádní výkony na závěr hokejové sezony předvedli i zástupci osmých tříd. Ti ke konci března (23. a 24. 3.) pro změnu předvedli velmi dobrý hokej na Memoriálu Zlatka Červeného v Táboru. Došlo však k paradoxní situaci – přestože základní skupinou prošli bez jediné porážky a s plným počtem bodů, nakonec bojovali pouze o bronzové medaile. Měli totiž horší skóre. Hlavy nicméně věšet nemuseli, protože v klíčové bitvě předčili HCM Warrior Brno 6:1, bez cenného kovu tedy neodjeli.

Šumperští osmácí v Táboru neprohráli ani jeden zápas

„Naši kluci, plně vědomi si svojí týmové síly, nastoupili proti Bojovníkům z Brna odhodlaně a s velkou chutí získat bronzové medaile. Brňané byli vyšší a možná i silnější, ale i přesto, že se jim podařilo v přesilovce vsítit první branku utkání, odešli z boje poraženi,“ hodnotil partii vedoucí Mladých Draků Michal Valenta. Jeho mužstvo mimochodem uspělo i díky spolehlivým výkonům brankáře Valenty, který si podobně jako Ondráček vychytal cenu pro nejlepšího gólmana turnaje.

Foto: HK Mladí Draci Šumperk, Hockey Talent School