Sotva vedení Draků Šumperk oznámilo konec dosavadního kouče Jozefa Zavadila, už povolalo do funkce nového lodivoda. Tým z podhůří Jeseníků v následujícím hokejovém ročníku povede Martin Janeček, který naposledy kočíroval kádr konkurenčního Slezanu Opava. Dříve byl pětačtyřicetiletý sympaťák asistentem trenéra Sparty Praha, trénoval také prvoligový Havířov a disponuje bohatými zkušenostmi z mládežnického hokeje.

„Martina Janečka jsme měli vyhlédnutého pro situaci, kdybychom v budoucnu řešili pozici hlavního trenéra. Což nyní nastalo. Je to trenér, který vyznává moderní pojetí hokeje, má velké zkušenosti s prací u mládeže, přitom zároveň nasbíral důležité zkušenosti s mužským hokejem. K potřebné sportovní kvalifikaci a zkušenosti má vynikající analytické a komunikační schopnosti, a to jak směrem dovnitř klubu, tak směrem k médiím a obecně k veřejnosti,“ uvedl pro oficiální web Draků ředitel klubu Vladimír Velčovský. 

Hráčské i trenérské statistiky Martina Janečka najdete zde.

Janečka rozhodně nečeká snadná práce. Jakmile nastoupí do funkce, bude jeho úkolem mimo jiné poskládat silné mužstvo, které by se mělo opět pohybovat v předních patrech druholigové tabulky. Vzhledem k výměně trenéra šumperských hokejistů je pravděpodobné, že dojde k řadě změn na soupisce, což ostatně již dříve naznačil přímo Vladimír Velčovský.

„Věřím, že je (Martin Janeček) pro náš klub tou nejlepší volbou. Zároveň se hledá jeho širší forma spolupráce a zapojení v HK Mladí Draci. Tímto v Šumperku všichni věříme, že nové a těsnější pojetí spolupráce přinese prospěch a úspěchy celému místnímu hokeji,“ prozradil ještě ředitel Draků.

Úvodní foto: hcsparta.cz