To byly žně! Šumperské gymnastky se v neděli 24. března v Prostějově zúčastnily závodu Prostějovská mimina, který zahrnoval i vložený přídavek v podobě Memoriálu Milana Vaculíka. A šlo jim to náramně. V nejmladší kategorii získala zlatý pohár Markéta Hermannová, ze starších děvčat si pro ocenění přišly Michaela Janků, Lenka Machytková nebo Kateřina Friedlová.

„Pořadatelé pro jednotlivé kategorie vypsali dvojboj na různých nářadích. Prostějovská mimina soutěžila ve dvojboji kladina a bradla. Vložený závod Memoriál Milana Vaculíka se týkal dvojboje bradla-prostná,“ prozradila jedna z trenérek GK Šumperk Silvie Urbanová. „Při závěrečném finále měl Šumperk vždy zastoupení jedné či více závodnic,“ těšilo ji.

V nejmladší kategorii 2011 a mladší se po dlouhém trápení s novými prvky zadařilo Markétě Hermannové, která vybojovala vytoužený zlatý pohár. Lavičku za kladinu vystřídaly i její oddílové kolegyně. Kristýna Křesinová obsadila 14. pozici, Ivana Svobodová 15. místo, Klaudie Ďulíková 17. příčku a Eliška Langerová 18.

„Druhou kategorii tvořila děvčata narozená v letech 2009 až 2010, Šumperačky ji zaslouženě ovládly. Zlato brala Michaela Janků, stříbro Lenka Machytková a 22. místo po třech nezdarech na kladině Jitka Machytková,“ pokračovala Urbanová.

Šumperské gymnastky na závodech v Prostějově (foto: GK Šumperk)

Z vloženého závodu Memoriálu Milana Vaculíka nejvíce vytěžila Kateřina Friedlová, která vydřela stříbro o pouhé tři desetiny za závodnicí ze Sokola Brno. Šlo to i jejím kamarádkám: Marie Paraska byla devátá, její sestra Anna jedenáctá, Amélie Diňová třináctá.

„Ve finále na bradlech se Kateřině Friedlové podařilo zopakovat sestavu bez většího zaváhání a potvrdila 2. místo ze závodu, na prostných si z prvního postupového místa pohoršila a skončila třetí. Marie Paraska potvrdila pátou pozici.  Finalistka Lenka Machytková předvedla bezchybnou sestavu na bradlech, za kterou si vysloužila zlatý pohár a Michaela potvrdila druhé místo,“ uzavřela trenérka.

Během stejného víkendu (v sobotu 23. března) se šumperské gymnastky představily i na soutěži v Hradci Králové. Více informací najdete zde.

Úvodní foto (ilustrační): GK Šumperk