Moc nechybělo, aby soupeř odjížděl domů s ještě větší ostudou. Fotbalisté Velkých Losin v neděli odpoledne útočili proti Dolanům na dvojciferný výsledek, nakonec se ale celek z Olomoucka pověstné desítce i s přispěním štěstěny vyhnul. I tak si Sokol s chutí zastřílel, soupeřova gólmana pokořil celkem osmkrát, protihráče za celý zápas prakticky k ničemu nepustil a zvítězil 8:1. Hrdina dne? Snajpr Tomáš Indra.

V prvním jarním kole chlapci v modrých dresech nasázeli čtyři góly Mohelnici, pohodu si přenesli i do domácího prostředí. Výsledek? Za dvě střetnutí 12 nastřílených branek. Jasný vzkaz pro další soky: Dávejte si na nás pozor, budeme kousat. Přitom většinu podzimu Velké Losiny strádaly a natrápily se na každou trefu.

„Víme o naší síle směrem dopředu, a když to kluci ještě odmakají směrem dozadu, tak výsledek přijde,“ liboval si velkolosinský trenér Jiří Míka. „Za dva zápasy jsme se trefili dvanáctkrát, takže si nás asi koučové ostatních týmů rychle načtou a šikovné hráče si pohlídají. Každopádně dnes máme tři body, ale chceme vyhrávat každé utkání a jít tabulkou vzhůru.“

V prvním poločase sice udělal obrovskou hrubici brankář domácích Hatala, který věnoval sokovi gól prakticky zadarmo. Jinak ale Velké Losiny odvedly výtečnou práci. Po úvodní půli vedly 3:1 a ve druhém poločase soka nadobro srazily do kolen – přidaly dalších pět zásahů. K tomu obávaný střelec Tomáš Indra zkompletoval hattrick a přidal i čtvrtou trefu navrch. „Máme za góly nastavené nějaké pokuty, takže mě to určitě nemine,“ smál se produktivní útočník.

Velké Losiny se díky první jarní výhře posunuly blíže středu tabulky krajského přeboru. Nyní jim patří desátá příčka, bod za devátými Opatovicemi. Příště je však čeká pořádná šichta, pojedou na trávník silného Lutína.

Zápis o utkání najdete zde.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – FC Dolany 8:1 (3:1)

Branky: 44., 48., 74. a 88. Indra, 11. Maňka, 33. Šinogl, 59. Žák 72. Kobza. Rozhodčí: Dorušák – Habermann, Konečný. ŽK: Pírek Repčík (DOL). Diváci: 140.

Velké Losiny: Hatala – Kocourek (86. J. Gargulák), Maňka (64. Morong), Lazarov (80. Jonák), Bureš, Indra, Kubíček (46. Žák), Žídek, Šinogl, Pecháček (55. Kobza), M. Gargulák. Trenér: Jiří Míka.