Slovenský kouč Jozef Zavadil už v sezoně 2019/2020 nepovede hokejisty Draků Šumperk. V rozhovoru pro Šumperský deník to prozradil ředitel klubu Vladimír Velčovský. Ten mimo jiné připustil, že mančaft měl ve druhé polovině sezony slabinu na bránkářském postu a že během letní přestávky přijde několik nových hráčů.

„Přijde nový hlavní trenér, gólman, dva až tři obránci a pět až sedm útočníků. Ve výběru hráčů bude mít své slovo i nový kouč, kterého teď budeme hledat. Jozefovi Zavadilovi skončila smlouva a neměl zájem ve spolupráci pokračovat,“ potvrdil Velčovský pro Šumperský deník spekulace o loučení zkušeného lodivoda, o němž byla řeč i v nedávném rozhovoru LifeTV s ruskými hokejisty Nikolajem Tolokonnikovem a Dmitrijem Vorobjevem.

Šéf Draků taktéž uvedl, že za jeden ze zlomových okamžiků nedávno skončeného ročníku považuje odchod slovenského brankáře Mateje Kristína, jenž měl plnit roli prvního brankáře. „Jeho místo nebylo vyřešeno adekvátní náhradou. Chvíli jsme žili v přesvědčení, že jsme to vyřešili optimálně, ale čas ukázal, že nikoliv,“ mrzelo ho.

Ať už dojde přes léto k jakýmkoli změnám, budou mít Draci Šumperk v příštím hokejovém období podobné ambice jako letos. „Výkonnostní cíle v návaznosti na získané zdroje bych byl rád, aby byly stejné,“ dodal Vladimír Velčovský.

Hokejisté Šumperka skončili po základní části na 1. místě tabulky 2. ligy – skupiny Východ a do play-off šli z výhodné pozice. V semifinále jim však vystavily stopku houževnaté Moravské Budějovice, a tak se Draci na dovolenou poroučeli dřív, než fanoušci očekávali.

Úvodní foto: archiv Vladimíra Velčovského