Pro velký zájem organizátoři běžeckého závodu ŠumpeRUN navýšili jeho kapacitu. Noví zájemci o účast na této sportovní události se mohou registrovat od pondělí 1. dubna, odkaz na registrační formulář najdou na webu sumperun.cz.

“Nesmírně nás těší obrovský zájem a rozhodli jsme se startovní pole rozšířit. Kapacita hlavního závodu se tak zvýší na 350 závodníků,” říká Bohuslav Vondruška z organizačního týmu ŠumpeRUNu. Noví zájemci se mohou registrovat výhradně přes internetový formulář, odkaz na něj je k dispozici na stránkách www.sumperun.cz. “Startovné zůstává 200 Kč, po zadání registrace je ale nutné co nejdříve provést platbu, po pěti dnech nezaplacené registrace propadají. Veškeré informace k platbě jsou ihned zasílány e-mailem,” dodává Vondruška.

Závod se uskuteční první červnovou neděli (2. června), celé jeho zázemí včetně startu a cíle bude umístěno  u radnice na náměstí Míru. Hlavní závod bude dlouhý 10 km a poběží se na tři kola, každé o délce cca 3,33 km. V plánu jsou i trasy pro děti od nejmenších po největší. “Pro děti jsou nachystány tři různé tratě. Děti startovné neplatí a volných míst je ve všech věkových kategoriích dostatek ,” uzavírá Vondruška.

Důležité upozornění

S pořádáním závodu budou v den konání spojená i určitá dopravní omezení, zejména v oblasti historického centra a pěších zón. Trasa hlavního závodu povede: nám. Míru – Starobranská – Gen. Svobody – Hlavní třída – Fialova – Sady 1. máje – Hlavní třída – Terezínská – Jiráskovy sady – Kozinova – Gen. Svobody – Langrova – Ztracená – Okružní – park pod SZŠ – Radniční – Kladská – nám. Míru. Předem děkujeme všem Šumperanům za vstřícnost a trpělivost. Všichni jsou srdečně zváni na doprovodný program a vytvořit závodníkům nezapomenutelnou atmosféru.

Poznámka: text je tiskovou zprávou vydanou pořadateli závodu.