Fotbalový přebor Olomouckého kraje za sebou má první jarní kolo, v rámci kterého šly do akce i celky ze Šumperska. Zatímco Sulko Zábřeh po dlouhých měsících sehrálo partii na domácím hřišti, mančafty Mohelnice a Velkých Losin si střihly druhé derby sezony. A bylo na co koukat, celkem padlo 9 branek, těsné vítězství nakonec slavili domácí borci.

Kuba zase řádil, Mohelnice Losinám oplatila porážku

Tomuhle duelu nechybělo snad nic, snad jen trochu lepší divácká návštěva. Očekávané jarní derby mezi Mohelnicí a Velkými Losinami nabídlo málo vídanou přestřelku, na jejímž konci se loňský účastník třetí ligy radoval z těsného vítězství 5:4. Už v prvním poločase padly čtyři branky, s postupujícím časem brankáři Hora a Hatala lovili ze své sítě stále více míčů.

Domácím hrdinou se stal – nikterak překvapivě – trenér a hrající kapitán Roman Kuba. Aktuálně nejlepší střelec krajského přeboru nasázel mezi 41. a 75. minutou tři branky, čímž výrazně přispěl k mohelnickému úspěchu. Kuba a jeho svěřenci mohli mít o to větší radost, že Velkým Losinám oplatili porážku ze srpnového vzájemného utkání (0:4). Mohelnice si upevnila postavení v nejlepší pětce tabulky a na dosah už má čtvrtý Medlov. Příště vyrazí bojovat o body do Opatovic.

FK MOHELNICE – TJ SOKOL LÁZNĚ VELKÉ LOSINY 5:4 (2:2)

Branky: 20. Žídek (vlastní), 41., 61. a 75. Kuba, 86. Kožela – 33. Indra, 38. Bureš, 80. Kobza, 90. Šinogl. Rozhodčí: M. Pospíšil – P. Pospíšil, Grečmal. ŽK: Knýř – Šinogl. Diváci: 102.

Sestřih utkání Mohelnice – Velké Losiny (zdroj: fkmohelnice.cz)

Sulko oslavilo návrat domů vítězstvím

Dlouhé a dlouhé měsíce museli zábřežští fotbalisté brázdit trávníky soupeřů bez toho, aniž by se jedinkrát představili svým příznivcům. Atletický stadion v Zábřehu totiž loni na podzim procházel rekonstrukcí. Návrat domů však svěřenci trenéra Jaroslava Rolinka pojali ve velkém stylu. Silný Tatran Všechovice, který k utkání přicestoval v pozici třetího nejlepšího výběru, porazili jednoznačně 3:0.

Soka načal už v 15. minutě svým přesným zásahem Jakub Hymr, další radost Sulka přichystal až na 58. minutu Adam Švéda, jehož trefou na konečných 3:0 doplnil Martin Lepka. Zábřeh jarní část ročníku rozjel nejlépe, jak mohl a tento víkend vyrazí do Želatovic. Většinu zápasů do konce sezony sehraje na domácím pažitu, takže diváci si fotbalu užijí dosyta.

SK SULKO ZÁBŘEH – TJ TATRAN VŠECHOVICE 3:0 (1:0)

Branky: 15. Hymr, 58. Švéda, 70. Lepka. Rozhodčí: Habermann – Samek, Foral. ŽK: Rattay – Dluhoš, Plešek. Diváci: 300.

Aktuální tabulka krajského přeboru: zde.