Doma jsou stoprocentní, venku jim to drhne. Hokejisté Šumperka nezvládli ani další střetnutí na ledě soupeře ve vyřazovacích bojích, druhý zápas semifinálové série s Moravskými Budějovicemi prohráli 3:4 po samostatných nájezdech. Páteční mač přitom měli skvěle rozehraný, ve 38. minutě vedli rozdílem dvou branek. Série se za stavu 1:1 stěhuje zpátky na sever Moravy.

Jako by Drakům nebylo souzeno uspět mimo svůj stánek, venkovní patálie začínají nápadně připomínat loňskou sezonu. I tehdy modro-žlutí před svými diváky dominovali, ale jakmile vyjeli za hranice města, těžko hledali recept na úspěch.

Příčiny nezdarů jsou přitom stále stejné: ztracené vedení a nevyužité šance. I do druhého semifinále Šumperští vstoupili dobře, když je už ve 3. minutě poslal do trháku Lukáš Králík. Na další trefu stadion v Moravských Budějovicích čekal do 38. minuty, kdy udeřil hostující útočník Jakub Čuřík a Draci vedli 2:0. Jenže pouze chvíli, těsně před druhou přestávkou snížil Kliment.

A v průběhu třetího dějství svěřencům Jozefa Zavadila duel málem protekl mezi prsty. Dva slepené góly totiž připravili hráči Žihadel Kliment s Juráněm a domácí poprvé vedli. Šance zpátky na hole Šumperka vrátil až v 58. minutě vyrovnáním na 3:3 obránce Tomáš Sedlák, který zajistil prodloužení.

V něm Draci nevyužili řadu tutových příležitostí, a to je následně mrzelo. Přišla totiž řada i na samostatné nájezdy, ve kterých opět neuspěli, podobně jako nedávno s Pískem. Trenérskému duu Zavadil – Novosad nevyšla ani taktika se střídáním brankářů, kdy místo v brankovišti pro nájezdy převzal do té doby náhradník Patrik Polívka. Šumperk padl v Moravských Budějovicích 3:4 po trestných stříleních, semifinále je vyrovnané 1:1. Pokračuje už v neděli od 17 hodin na šumperském ledě.

HC MOR. BUDĚJOVICE – DRACI ŠUMPERK 4:3 SN. (0:1, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 40. Kliment (Rytnauer, Horký), 50. Kliment (Krutiš, Rytnauer), 52. Juráň (Pospíchal, Heinrich), rozh. nájezd Matějka – 3. Králík (Kuťák), 38. Čuřík (Vachutka), 58. Sedlák (Králík). Rozhodčí:Held, Maršálek – Kleprlík, Čelechovský. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 911.

M. Budějovice: Groh – Trnka, Pelikán, Kadela, Furch, Peroutka, Kabelka, Kliment, Pospíchal – Matějka, Lupač, Bulín, Juráň, Horký, Mlynář, Mikeš, Rytnauer, Čejka, Ferda, Heinrich, Krutiš.

Šumperk: O. Haloda (náj. Polívka) – Tolokonnikov, Mojžíš, Urban, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Gago, Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský.