Již úvodní semifinále 2. hokejové ligy mezi Šumperkem a Moravskými Budějovicemi naznačilo, že půjde o vyrovnanou sérii. Domácí hokejisté se se Žihadly přetahovali až do samotného závěru hrací doby, teprve těsně před třetí sirénou tribuny Tyršova stadionu rozbouřil autor rozhodující trefy Michal Romančík. Šumperk nakonec vyhrál 3:1 a v pátek pojede na Vysočinu s vedením 1:0 na zápasy.

Hosté dávali od začátku středečního střetnutí najevo, že Drakům nedají nic zadarmo. Běžela teprve 5. minuta zahajovacího dějství a Tomáš Mlynář po ukázkově sehrané akci zakončil kotouč mezi betony brankáře Ondřeje Halody. Svěřenci Jozefa Zavadila odpověděli ještě před odchodem na přestávku, z úniku se prosadil útočník a navrátilec do sestavy Michal Gago.

A protože ve druhé dvacetiminutovce se solidně zaplněné hlediště – navzdory řadě slibných příležitostí – gólových okamžiků nedočkalo, musela rozhodnout až třetí část.

Také že rozhodla. Jenže divákům i hráčům do té doby několikrát zatrnulo, obě strany barikády si vytvořily několik zajímavých možností. I přesto, že hokejistům čím dál méně vycházely přechody přes střední pásmo do útoku. Hrdinou večera se stal až v čase 57:07 forvard Michal Romančík, jenž jako první našel odražený kotouč a dopravil jej za gólmana Žihadel. Výhru ještě zásahem do odkryté klece pečetil Lukáš Králík. Draci udolali v prvním semifinále Moravské Budějovice 3:1 a v pátek je čeká pokračování na ledě Žihadel.

„Soupeř rozhodně nic nevypouští, čeká nás s Moravskými Budějovicemi těžká série a bude záležet na tom, kdo víc vydrží. V některých částech zápasu jsme byli pod tlakem, příště v Moravský Budějovicích nejspíš budeme chodit více do brejků. Žihadla mají i výborného gólmana, bude to ještě hodně složité,“ tušil trenér Draků Jozef Zavadil.

DRACI ŠUMPERK – HC MOR. BUDĚJOVICE 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Gago (Hroch, Romančík), 58. Romančík (Mojžíš, Gewiese), 59. Králík (Ostřanský, Sedlák) – 5. Mlynář (Ferda, Čejka). Rozhodčí: Šutara, Novák – Novotný, Zedník. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 1100.

Šumperk: O. Haloda – Tolokonnikov, Mojžíš, Urban, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Gago, Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský.

Mor. Budějovice: Groh – Trnka, Pelikán, Kadela, Furch, Peroutka, Kabelka, Kliment, Pospíchal – Matějka, Lupač, Juráň, Horký, Mlynář, Mikeš, Rytnauer, Čejka, Hrala, Ferda, Heinrich, Krutiš.

Foto: Martin Schwarz