Rychle zapomenout na podzim a upínat pozornost k důležitým jarním zápasům. Jedině tudy vede cesta za lepším umístěním. Šumperští fotbalisté podzimní část divize E zpackali, za 15 duelů získali pouze 11 bodů, hůře dopadly jen celky Ústí a Přerova. Severomoravanům by k odrazu vzhůru měla, mimo jiné, pomoci částečná obměna kádru.

„Přiznávám, že jsme oproti minulé sezoně ustoupili z předních pozic tabulky, v klubu si to uvědomujeme a zároveň nás to velmi mrzí. Faktorů, proč došlo ke zhoršení, je více. Letos hrajeme těžší divizní skupinu a v létě jsme trochu podcenili doplnění týmu, navíc nás trápí dlouhodobá zranění,“ hledal v rozhovoru pro LifeTV důvody podzimního neúspěchu kouč Šumperka Bohdan Hecl.

Aktuální tabulka fotbalové divize E: ZDE.

I proto Šumperští během zimní přestávky udělali pár změn. Po konci hostování zamířil zpátky do Uničova Jan Šléška, kádr opustil také David Macura, jenž pro změnu ohlásil návrat do Jeseníku. Sestavu naopak vyztuží doposud rýmařovský Zdeněk Horák, olešnický Lukáš Malínek a Richard Zrník z České Vsi. Pomoci má i David Nízký, ten přispěchal ze Sigmy Olomouc. Další posily jsou v jednání, soupiska tak nemusí být kompletní.

Není k dispozici žádný popis fotky.

V sobotu 9. března čeká Heclovy svěřence poslední přípravné utkání s Rýmařovem, o body začnou znovu bojovat o týden později na hřišti Hranic. Během dalšího víkendu (24. března) se poprvé na jaře představí domácímu publiku, vyzvou Nový Jičín. A je rozhodně co napravovat, poslední čtyři podzimní duely Šumperk prohrál, strádal i v domácím prostředí.

Kompletní rozpis utkání týmu FK Šumperk pro zbývající část sezony 2018/2019 najdete v rubrice Události.

Bohdan Hecl se pro LifeTV rozpovídal o sobě i aktuální situaci hlavního mužstva