Historie se opakuje. Skoro na den přesně před rokem šumperští hokejisté smutnili po prohře ve čtvrtém čtvrtfinálovém utkání na ledě Kopřivnice, která znamenala návrat domů k dramatické bitvě o vše. Teď řeší úplně stejnou situaci, pouze s tím rozdílem, že jim v cestě stojí mladý písecký kádr. Ten totiž v pátek večer po napínavé partii přetlačil Draky 3:2 v samostatných nájezdech a zařídil stěhování série zpátky na severní Moravu.

Co je zajímavé, zmiňovaný duel s Kopřivnicí tehdy skončil úplně stejným výsledkem, tedy 3:2 po samostatných nájezdech. Šumperk potom v pátém měření sil srazil Kopřivnici 5:2 a proklouzl do čtvrtfinále s Hodonínem.

Nechybělo mnoho a svěřenci Jozefa Zavadila mohli slavit postup mezi nejlepší čtyřku. Domácí sice ovládli první třetinu díky trefě Koupala, ovšem hned na začátku prostředního dějství vyrovnal na 1:1 Jakub Čuřík. Přestože si Písek vzal vedení ve 43. minutě zpátky, Šumperk našel ještě jednu odpověď, gólem z poslední pětiminutovky poslal čtvrté čtvrtfinálové utkání do prodloužení obránce Pavel Mojžíš.

Jenže nastavených deset minut k určení vítěze nestačilo, a tak musely rozhodovat samostatné nájezdy. V jejich páté sérii se o píseckou euforii postaral úspěšný exekutor Bílek, který mač definitivně strhl na stranu IHC. Postupujícího do semifinále tak určí až nedělní duel pod vrcholky Jeseníků, ačkoli Draci vstupovali do čtvrtfinále proti Jihočechům jako jasný favorit a měli ambice postoupit nejrychlejší možnou cestou.

IHC PÍSEK – DRACI ŠUMPERK 3:2 SN. (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Koupal (Sýbek, Marcilis), 43. Polata, rozh. nájezd Bílek – 22. Čuřík (Vorobjev, Sedlák), 56. Mojžíš (Gewiese, Plášek). Rozhodčí: Velčovský – Horažďovský, Hnát. Vyloučení: 15:12. Využití: 1:1. Diváci: 510.

Písek: Hauser – Turek, Suda, Parýzek, Červinský, Bílek, Hanus – Hučko, V. Šuhaj, Sýbek, Polata, Tintěra, Koupal, Volf. Marcilis, Strnad, Novák.

Šumperk: O. Haloda – Tolokonnikov, Mojžíš, Urban, Gewiese, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Krejčiřík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský.