Ačkoli převážnou část sezony strážili postupové pozice do play-up, nakonec šumperští florbalisté odešli s nepořízenou. V posledním a klíčovém duelu základní části doma nestačili na Orlovou, která v neděli 3. března vyšla z duelu tabulkových sousedů lépe po vítězství 8:3. Slezané tak za minutu dvanáct vydřeli vstupenku do bojů o posun do vyšší soutěže. Asper za sebou přesto má parádní divizní ročník.

Vždyť za dvaadvacet kol padl pouze čtyřikrát, ve většině případů proti papírově silným sokům. Na domácí půdě potom našel jen dva přemožitele. Ani takové počiny však nestačily k radostnému závěru sezony.

„Povedená sezona nemá pro Asper šťastný konec. Je však třeba Orlové pogratulovat a popřát hodně štěstí do play-up. My se poctivě připravíme na další sezonu v divizi a třeba budou výsledky za rok zase o něco lepší,“ napsali zástupci klubu ve vyjádření zveřejněném po důležitém střetnutí. To mimo jiné na tribuně šumperského gymnázia sledovaly více než dvě stovky diváků.

Konečné umístění ve florbalové Divizi D (zdroj: ceskyflorbal.cz)

O osudu samotné partie mezi Šumperkem a Orlovou rozhodlo hlavně druhé dějství. Po čtyřiceti minutách sice hosté vedli poměrně těsným skóre 4:2, pak se ale rozjeli. Už na počátku závěrečné dvacetiminutovky přidali další trefu, pak ještě tři, a nakonec se radovali z jednoznačné výhry 8:3. Co naplat, že herně bylo střetnutí poměrně vyrovnané, rozhoduje výsledek.

Asper Šumperk za 22 utkání v sezoně 2018/2019 získal úctyhodných 54 bodů a bere konečné třetí místo. Vylepšil tak svou bilanci z předcházejícího ročníku.

FBC ASPER ŠUMPERK-1. FBK EAGLES ORLOVÁ 3:8 (0:1, 2:3, 1:4)

Branky a asistence: 27:55 Trávníček (Mrázek), 31:46 Ďopan (Maus), 51:21 Kamler (Maus) – 03:40 Kučera (Lukáš), 30:31 Tököly, 31:00 Jantoš, 33:39 Kučera (Milerský T.), 40:46 Milerský T. (Šrámek), 46:24 Milerský T., 51:57 Jantoš (Milerský L.), 58:35 Hudec. Vyloučení: 5:6 navíc Kamler (ŠUM) 10 minut OT nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 203. Rozhodčí: Byrtus, Kopřiva.

Šumperk: Ceh (od 47. minuty Byvan) – Šíma, Hruban, Mrázek, Mondek, Trávníček, Kamler, Hanák, Ďopan, Patsch, Maixner, Matěj, Dohnal, Vařeka, Venouš, Maus.

Orlová: Klučár – Milerský T., Tököly, Lukáš, Smilovský, Hudec, Jantoš, Kříž, Bitzánek, Milerský L., Konkolský, Přeček, Gábzdyl, Louda, Závoda, Kučera, Šrámek.

Úvodní foto: Petr Hermann