Šumperští hokejisté ve středečním utkání na ledě Hodonína třikrát vedli, ani to jim však nestačilo k bodovému zisku. Závěrečné střetnutí základní části 2018/2019 jim proteklo mezi prsty v čase 48:29, kdy Drtiče spasil Matěj Charvát. Domácím vystřelil nejen tři body, ale také konečné druhé místo v tabulce.

Předem bylo jasné, že partie na jihu Moravy Draky neohrozí, první místo ve 2. lize – skupině Východ měli s předstihem pojištěné. Přesto se drali za úspěchem, aby před play-off získali co největší bodový polštář. Jenže radostné křepčení si mohli po závěrečné siréně užívat Drtiči.

Už ve 3. minutě poslal hosty do vedení Vladimir Antonov, na vyrovnání Benýška navíc reagoval gólem na 2:1 Jakub Čuřík. Svěřenci kouče Jozefa Zavadila ovšem před první přestávkou o náskok znovu přišli, hodonínské fanoušky rozjásal Ondřej Ševčík.

Poslední vedení v zápase modro-žlutým po polovině hrací doby přiřknul Tomáš Drtil, brzy nato se potřetí radovali z vyrovnaného stavu. Zkázu Šumperka dokonal v čase 48:29 hrdina večera Matěj Charvát, který svou trefou na 4:3 rozhodl. Výhru ještě pojistil a skóre uzavřel Dominik Matula.

Draci navzdory porážce slaví konečné první místo a už v sobotu 2. března půjdou doma ve čtvrtfinále play-off na Písek. Radost má i Hodonín, který taktéž začne sérii před svými diváky, do cesty se mu postaví Moravské Budějovice.

„Nechci říct, že by nám o nic nešlo. Naopak, v Hodoníně jsme chtěli vyhrát. Byl to dobrý test před play-off. Šlo o psychiku, herní pohodu. Na zápas jsme se připravovali, nakonec jsme ho ale pokazili. Jsem zklamaný, že jsme utkání zbabrali. Byl to vyrovnaný zápas, místy jsme možná měli navrch, ale v obraně jsme udělali pár chyb, které nás stály nějaké body,“ hodnotil duel pro hodonínský web trenér Draků Jozef Zavadil.

SHK HODONÍN – DRACI ŠUMPERK 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Benýšek (Matějka), 13. Ševčík (Mikéska), 34. Mikéska (Kobylík), 49. Charvát (Matula), 54. Matula (Miklík) – 3. Antonov, 9. Čuřík (Plášek), 32. Drtil (Plášek). Rozhodčí: Slavka – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 1145.

Hodonín: Kubáň – Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Charvát, Matějka, Leška, Pašek, Škutchan, Benýšek, Růžička, Matula, Jurča.

Šumperk: Polívka – Hroch, Mojžíš, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Krejčiřík, Vachutka, Kuťák, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský.