Aspoň na chvíli poznat, jaké to je hrát basketbal v zemi, kde má tento sport na mnoha místech výsostné postavení. S takovými plány přišel mohelnický basketbalový klub pro své vybrané mládežníky. Protože však plánovaný letní kemp v Turecku nezvládne zafinancovat sám, řekl si na platformě Startovač o pomoc. Přispět můžete i vy, třeba jen malou částkou.

„Jsme oddíl z malého města na Šumpersku, který právě letos slaví 60 let od založení basketbalu v Mohelnici. Basketbal má tedy u nás dlouholetou tradici. Za poslední roky se nám podařilo dát dohromady skvělou partu kluků a holek, které tento sport baví a chtějí v něm něčeho dosáhnout. Proto jsme pro ně připravili speciální desetidenní prázdninový kemp v Turecku, který proběhne v termínu 16. 8. až 25. 8. 2019,“ popsal na webu startovac.cz mohelnický kouč Jan Macháček, jenž patří mezi iniciátory projektu.

Cílová částka, kterou by chtěl klub TJ MEZ Basketbal Mohelnice vybrat, je stanovená na 100 tisíc korun. Celkový příspěvek se postupně střádá, už teď je vybrán zajímavý obnos. A na co konkrétně peníze půjdou? Největší část padne na dopravu a stravu dětí, zbytek pokryje startovné na turnajích či pronájem sportovišť.

„Měli jsme to štěstí, že se před dvanácti lety do Mohelnice přiženil basketbalový hráč a trenér Nihat Gürbüz. Byl to on, kdo v Mohelnici obnovil fungování mládeže. Získal si důvěru rodičů a nabídl se, že využijeme jeho kontaktů na univerzitě v turecké Çanakkale, kde dlouhá léta úspěšně působil, a pojedeme tam,“ upřesnil trenér Macháček.

Více o projektu a o tom, jak můžete přispět, se dozvíte pod následujícím odkazem.

Foto: basketbalmohelnice.cz