Šumperští hokejisté si komplikují cestu za konečným prvním místem ve 2. lize – skupině Východ. Po středeční prohře na ledě Valašského Meziříčí 3:4 se jejich náskok v čele ztenčil na pět bodů. Závěr základní části tak bude mít grády, protože druhý Hodonín i třetí Bobři mají o jeden odehraný zápas méně. Zvládnou Draci udržet vedoucí postavení a půjdou do play-off z nejvyšší příčky?

Svěřenci kouče Jozefa Zavadila tušili, že duel na Valašsku pro ně může být klíčový. Přesto nezačali dobře, už v úvodní minutě ztráceli. Po zahajovacím dějství nakonec prohrávali 2:3, nestačily ani trefy Dominika Pokorného a střelecky rozjetého Tomáše Sedláka.

Ve druhé třetině sice za Šumperk vyrovnal Daniel Vachutka, jenže jeho trefa byla posledním gólovým počinem hostů. Tři body Valašskému Meziříčí v 53. minutě vystřelil Žák. Ten rozhodl mimo jiné o tom, že i Bobři mohou nadále pomýšlet minimálně na druhou pozici.

„Já jsem samozřejmě zklamaný, protože jsme se na tenhle zápas poctivě připravovali, začátek ale kluci totálně zbabrali. Myslím, že jsme byli i lepším týmem, ale bez gólů nemůžeme pomýšlet na vítězství,“ smutnil trenér Draků Jozef Zavadil při hodnocení pro oficiální web Bobrů.

Drakům zbývají odehrát do konce základní části dvě střetnutí. Nejprve v sobotu 16. února doma vyzvou Kopřivnici, těsně před koncem měsíce vyrazí do Hodonína. Je možné, že až klání na ledě Drtičů rozhodne o vítězi skupiny Východ.

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – DRACI ŠUMPERK 4:3 (3:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Brunec (Daněk), 7. Pořický (Jenáček, Brunec), 19. Žák (Brunec), 53. Žák (Seidler, Dvořák) – 17. Pokorný (Antonov), 20. Sedlák (Kuťák, Čuřík), 36. Vachutka (Kuťák). Rozhodčí: Cabák – Novák, Bartoň. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 247.

Valašské Meziříčí: Šurý – Rudl, Báchor, Žák, Kamas, Váňa, Jenáček, Holiš – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec, Daněk, Dalajka – Pořický, Martiník, Paťava – Kuchařík.

Šumperk: O. Haloda – Mojžíš, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Gago, Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský, Urban.