V neděli 2. června 2019 v pravé poledne proběhne historicky první ročník běžeckého závodu ŠumpeRUN, který je určen pro širokou amatérskou veřejnost. LifeTV u významné akce nebude chybět, s organizátory navázala mediální spolupráci. Můžete se těšit na detailní informace jak před začátkem závodu, tak po jeho skončení.

Závod ŠumpeRUN zažije premiéru v rámci červnových Slavností města Šumperka, už teď je jasné, že půjde o velkolepou událost. Stačil totiž jediný týden na to, aby pořadatelé vyprodali všech 250 volných míst pro hlavní závod!

Ten odstartuje na náměstí Míru před radnicí a bude dlouhý 10 kilometrů (tři okruhy o délce 3,33 kilometrů), přičemž povede historickým centrem Šumperka. Hlavní závod pozná vítěze v 15 kategoriích, kromě klasického rozdělení na muže a ženy se chystá vyhodnocení dle věku.

„Moc děkujeme za takovou velkou přízeň a pozitivní odezvu. Dodává nám to hodně energie a uděláme maximum, aby se účastníkům závod líbil a odnesli si co největší zážitek,“ těšilo pořadatele Bohuslava Vondrušku.

Na své si však kromě dospělých přijdou i děti, pro které organizátoři připraví hned tři trasy. Účastníci do 14 let, což je maximální věk pro účast v dětském závodě, navíc nemusí platit startovné.

LifeTV se na všechny závodníky i diváky bude těšit v den události přímo na místě konání!