Domů » Sport » Házená » Házená: 17.4.2011 – TJ Šumperk vs. TJ Sokol Ostrava – reportáž

Házená: 17.4.2011 – TJ Šumperk vs. TJ Sokol Ostrava – reportáž

V neděli dopoledne sehráli šumperští házenkáři předposlední domácí utkání s celkem TJ Sokol Ostrava. Po poslední domácí hanebné porážce od Dvora Králové a následujícím heroickém vítězství v Plzni, měli pomyslnou nálepku nevyzpytatelného týmu. Nebyli sami. Prakticky všechna mužstva z čela tabulky dělala v posledních dvou kolech absolutně nečekané výsledky, díky čemuž se šumperští házenkáři vyhoupli zpět na první místo. Diváci, kteří většinou očekávali, že vlítnou na poslední Ostravu jak velká voda, byli zklamáni. Až do stavu 3 : 3 domácí nepoznali radost z vedení a rozjížděli se hodně pomalu. Pak ale přišel zázračný obrat, hra se změnila k nepoznání, domácí hýřili kreativitou diktovali tempo hry a výsledkem bylo poločasové vedení 14 : 7. Všichni šumperští příznivci očekávali, že v druhém poločase se Ostrava položí a odveze si domů pořádnou brankovou velikonoční nadílku.Ale opět bylo vše jinak.Hosté nastoupili do druhého poločasu ve velkém stylu a začali neuvěřitelně rychle stahovat náskok. Domácí byli tímto vývojem hodně zaskočeni a nedokázali rychlým kombinacím účině vzdorovat. Vždy ale, když hrozilo vyrovnání, se dokázali vzchopit a brankově odskočit. Takže nakonec slavili vítězství 25 : 22. Body jsou doma, vedení v tabulce také, celkové vítězství v první lize je na dosah , takže hoši, vydržet ještě dvě kola !!! Nejlepší střelci obou týmů jsou za Šumperk – Laštůvka 8, Vobořil 5, Drechsler 4, Dopita a Korec 3, za Ostravu pak -Hardt 9, Frančík 4, Štěpánek a Gelnar 3.